Ňáke malé (vlezou se na disketu) STARÉ HRY pro 2 hráče
(Hlavičkovaná?) VOLEJBAL
Vidíte z boku dvě kulaté hlavy s nohama, uprostřed je zeď. Za ní se snažíte dostat "efektně" kreslený míč. Není to tak nesmírně těžké, jak se po první hře bude zdát. Dá se získat určitá zručnost. Posílat míč pryč přes zadní stěnu atd. Přesto doporučuji hrát pouze proti živému protihráči.
Mělo by to běžet snad i na ATčku s CGA kartou. Což znamená že grafika je 320*200*4 barvy a zvuky pro PC Speaker(dají se vypnout).
Hop!

Sřílím do terminalu :) TOWER ASSAULT1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
Ovládáte elitního vojáka vyslaného na stanici napadenou vetřelci. Vidíte se shora a neustále střílíte na ohromné množství (v některých místech nekonečné) vetřelců. Na rozdíl od nespravedlivě konečného počtu vaší munice. Ve hře se dá nakupovat před terminály (ve třetím levelu jsem je nenašel) lepší vybavení. Plamenomety, naváděné rakety, zbroj, munice... Nákup se aktivuje tlačítkem pro přepínání chození pozpátku (Ctrl nebo Shift při hře pro jednoho hráče). Při hře se dvěma hráči si navzájem pomáháte a překážíte :), oba se totiž musíte vlézt na obrazovku a tak nejste vždy uprostřed s nejlepším výhledem.
Je to pouze sharewarová verze obsahující jen 3 úrovně. Původně to byla asi hra pro Amigu. Zvukovou kartu lze nastavit v setupu. Má nestandardní rozlišení 320*240*256 barev a pravděpodobně vlastní ovladač klávesnice. Nezjistil jsem jak se z ní (v DOSu) vyskakuje, ani trojhmat Ctrl+Alt+Del nefunguje, přesněji řečeno funguje po zmáčklém Altu jako střelba. Vypínám ji tedy RESETEM. Mapu lze zobrazit kromě klávesy "M" i delším stiskem Ctrl nebo Shiftu, při hře pro jednoho hráče, hrajete-li ve dvojici tak jsou myslím klávesy pohybu "Q,A,E,R,7,4,8,9" a střelba s přepínačem někde pod nimi. Aby šla nainstalovat musíte prvně zbavit soubory atributů (viz. dosovský příkaz attrib /?). Naváděné rakety jsou lepší

Práááááásk!!! DYNA BLASTER1 ][ 2 ][ 3 ]
1,2 až 4 hráči v bludišti (skládající se z pravidelných a nezničitelných sloupů a nepravidelných "odbombovatelných" stěn mezi nimi) viděném seshora. Cílem hry je (jak jinak než) zabít své protihráče! :) Pomocí časovaných bomb nebo oranžových pumlíků či nebezpečných modrásků, které zastaví jenom sloup či bomba. Běžíte, kličkujete a pokládáte pod sebe bomby a pak... PRAAÁÁÁSK!!! celé bludiště exploduje a kdo nebyl schován za rohem je mrtvolka. :) Za výbuchem odbouranými zdmi se mohou skrývat malé bonusy. Delší plamen nebo více bomb, které lze položit najednou. Lebky obsahují "sračku" (stále pokládáte bomby pod sebe a utíkáte aby vás nezabili), "pomalost", "rychlost" (vletíte do plamenů ani o tom nevíte),... Pokud zbývá pár vteřin do časového limitu, tak bomby vybuchnou až v následující hře... :))))
Hra má nestandardní rozlišení 256*232*256 barev. Zvuk je automaticky nastaven na SB? 2 umírající po výbuchu a jeden živý pumlík

Laso v akci... LIERO1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ]
Jste v podzemí a ovládáte malého červíka viděného z boku a vyzbrojeného těžkými ručními zbraněmi a lasem se kterým se po troše cviku nestanete lehkým statickým cílem (používá se pro pohyb do výšky). Provrtáváte se podzemím (držíte šipku dopředu a přerušovaně mačkáte i vzad) a hledáte protivníka. Pak začne peklo...Vaše zbraně jsou velmi různorodé a na nich závisí jakou taktiku zvolit. Zda z výšky házet "Big Nuke", nebo na rovince si protivníka poddat "Gaussíkem" (jedna střela, přepnout na plně nabitý další "Gauss" a další střela...) či ho zblízka usmažit "Flame". Z "nebe" padá čas od času místo many lékárničky nebo balíčky, na které když vejdete vymění vaši aktuální zbraň za jinou. To někdy naštve když na balík vlezete po odhození explozí a získáte stupidní "Fén" za svou nejlepší zbraň. Ten je dobrý snad jen na odfoukávání zpět granátů a plamenů. Lékárnička může být také mina nastražená protivníkem zbraní "Mine Trap". Exploze jsou velice efektní, každý pixel vašeho těla, krve, náboje, střely má svoji počítanou trajektorii.
Tak tahle hra není stará, udělal ji v roce 1999 asi 1? Fin? v Pascalu (podle textu v exe souboru). Klasická grafika v modu 13h. Zvuk pro SB. Běží pod DOSem, jak jinak... Vražda a sebevražda :)

Poslední pozice na startu...
LOTUS 31 ][ 2 ][ 3 ]
Závody aut viděné ze zadního nadhledu. Několik prostředí (krajinek). Obtížnost se dá nastavit. Jenom "mlha" a "útes" se těžko vyhrávají pokud jste v minulém závodě byl(a) první a proto startujete z poslední pozice.
Profesionálně udělaná hra. Při dvou hráčích se obrazovka vodorovně rozdělí na 2 poloviny. Grafika mod 13h, zvuk pro PC Speaker, SB, Adlib...

Zvláštní poděkování za rady při vývoji minulé verze téhle stránky: Martinu_Silenusu, Gandalfovi_z_Kraje, F13ce, a těm na které jsem zapomněl .)